نانوفیلترهای جاذب آلاینده ها

[ad_1]

مخترع برگزیده چهارمحال وبختیاری موفق به ثبت بین المللی نانوفیلترهای هوشمند جذب کننده آلاینده های سمی در اداره ثبت اختراعات آمریکا شد.

81025054-5469816

رسول نوروزیان قهفرخی به همراه گروهی از نخبگان و دانشمندان جوان کشور با مشاوره مجید زرافشان خراسانی در مدت 10 سال فعالیت تحقیقاتی با هزینه معادل 1 میلیارد تومان فناوری نانوفیلترهای هوشمند جاذب آلاینده های سمی و هیدروکربنی محیط زیست را به عنوان یک فناوری  پیشرفته زیست محیطی به ثبت جهانی رساندند.

رسول نوروزیان قهفرخی مجری این طرح گفت: این اختراع قابلیت نصب در محیط های باز(چهارراه و خیابان ها) و محیط های بسته (دودکش کارخانجات، منازل و اگزوز خودروها) را دارد.

وی ادامه داد: نانو فیلتر تولید شده از دو قسمت مجزا تشکیل شده که قسمت اول آن هوشمند و بر اساس فناوری نانو لوله کربنی ساخته شده و جاذب آلاینده های محیط  زیست است و  قسمت دوم طرح عملیات بازیافت مواد آلاینده است که با انجام 14 فرآیند شیمیایی خاص، مواد جذب شده به دوده صنعتی فوق ممتاز را با خلوص کربن فعال 9.98 درصد و اندازه های 25 تا 60 نانو متری تبدیل می  کند.

نوروزیان در خصوص مزایای این نانو فیلتر اظهارکرد: این نانو فیلتر قادر است بیش از 97 درصد از مواد آلاینده هیدروکربنی را جذب و بخشی از مواد مونوکسید کربن سمی را به کمک فناوری  نانو به دی اکسید کربن مصرفی تبدیل کند .

این فناوری در 26 دی ماه سال جاری به دلیل نوآوری و منحصر به فرد بودن و نداشتن نمونه مشابه در جهان،  در 148 کشور به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت وانتشار یافت.

منبع: ایرنا

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *