تستوسترون درمانی احتمال ایست قلبی را افزایش میدهد

[ad_1]

یک مطالعه جامع و نسبتا فراگیر نشان داده است که دادن تستوسترون به مردان میانسال یا بالاتر میتواند خطرات قابل توجهی در بر داشته باشد. در قسمتی‌ از این مطالعه که بر روی بیش از هفت هزار مرد ۶۵ ساله انجام گرفته است نشان داده شده است که مصرف تستسترون خطر بیماری قلب و عروق را دو برابر میکنند.

تستوسترون ،هورمون جنسی مردان

تستوسترون ،هورمون جنسی مردان

این مطالعه همچنین نشان میدهد که تستسترون خطر حمله قلبی را در بیش از ۴۸ هزار مرد میانسال که قبلا سابقه بیماری قلبی داشته اند سه برابر کرد. این مطالعه توسط محققان در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس، موسسه ملی بهداشت آمریکا و مرکز تحقیقات موسوم به کانسالیدیتد Consolidated انجام شد.

محققان رکورد نسخه بیماران از یک پایگاه بزرگ داده ها از سراسر آمریکا را تحلیل کردند. این مطالعه که اخیرا در نشریه PLOS ONE چاپ شده نشان دهنده خطراتی است که بسیاری از مردان با مصرف تستوسترون تجویزی با آن روبرو هستند. در مقایسه این مطالعه نشان داد که داروهایی مثل وایاگرا و سیالیس، خطر حمله قلبی را افزایش نداد. تستوسترون هم در بسیاری موارد برای تقویت قوای جنسی تجویز می شود.

تستوسترون به طور سنتی برای درمان یک مشکل پزشکی که با کمبود شدید این هورمون به دلایل ژنتیکی یا آسیب شناختی همراه است تجویز می شود. اما در سال های اخیر تجویز آن به شدت افزایش یافته که برای مردانی است که با بالا رفتن سن توانایی جنسی خود را از دست می دهند.

گفته می شود که در بسیاری موارد پزشکان حتی بدون آنکه میزان تستوسترون مردان را چک کنند و بدون وجود دلیل پزشکی کافی آن را تجویز می کنند.

پزشکان می گویند مردان باید از جستجو برای یافتن راه حل های سریع برای پیری دست بردارند.

توصیه آنها از جمله کاهش وزن است چون چاقی یکی از عوامل مهم کاهش میل جنسی است.

به طور کلی پهنای دور کمر در مردان باید فقط نصف قد باشد.

آنها همچنین می گویند که مردان باید از زیاده روی در مصرف الکل خودداری کنند چون این هم از عوامل کاهش قوای جنسی است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *